Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
pl en

Worki filtracyjne

Worki filtracyjne

Firma ChemTech jest przedstawicielem techniczno – handlowym międzynarodowego koncernu FSI specjalizującego się w produkcji filtrów workowych. Oczyszczanie cieczy na filtrach workowych stanowi bardzo ekonomiczny sposób filtracji zawiesin, popularny w wielu gałęziach przemysłu, szczególnie w przypadku filtracji farb i lakierów, filtracji żywic a także filtracji lepkich cieczy takich jak oleje jadalne i przemysłowe. Zaletą stosowania filtrów workowych jest niski koszt prowadzenia procesu filtracji, szczególnie na typowych filtrach workowych oraz  siatkowych. Filtry workowe wykonane z filcu filtracyjnego, charakteryzujące się wgłębnym mechanizmem filtracji (który umożliwia usuwanie zanieczyszczeń typu żelowego) stosowane są w efektywnościach od 1 µm do 100 µm. Filtry workowe z siatki filtracyjnej dostępne z efektywnościami od 5 µm do 1200 µm najczęściej stosowane są z efektywnościami powyżej 50 µm i przeznaczone są do bardziej zgrubnej filtracji. Filtry workowe siatkowe, w zależności od aplikacji mogą być do pewnego stopnia regenerowane (myte).

Najbardziej popularnym i ekonomicznym materiałem wykorzystywanym do produkcji filtrów workowych jest polipropylen i poliester. Dobór odpowiedniego materiału zależny jest od kompatybilności chemicznej oczyszczanego medium oraz warunków temperaturowych filtracji. W przypadkach podwyższonych wymagań temperaturowych dostępne są również filtry workowe wykonane z NOMEXU® , filtry workowe z TEFLONU®, filtry workowe poliamidu oraz filtry workowe tkanin z włókna szklanego.   Filtry workowe siatkowe Najbardziej popularnym materiałem, z którego wykonane są filtry workowe siatkowe jest tzw. nylon monofilamentowy (nylon monofilament mesh) najczęściej oznaczany jako NMO.

Siatka mononofilamentowa wykonana jest z pojedynczych włókien (żyłek) tworzących stabilną strukturę w postaci kwadratowych oczek. Im dokładniejsza siatka tym włókna są cieńsze. Dlatego w praktyce rzadko stosuje się siatki o efektywności mniejszej niż 25 mikronów, ze względu na to, że dokładne siatki są bardzo delikatne  Rzadziej stosowane są filtry workowe z siatek monofilamentowych i multifilamentowych z poliestru i polipropylenu. W filtrach tzw. koszowych, kosz filtracyjny może być wyłożony siatką ze stali kwasowej.

Dążenie do poprawy efektywności worków filtracyjnych oraz zwiększenia pojemności zanieczyszczeń spowodowało rozwój wkładów filtracyjnych workowych o strukturze (morfologii) wykorzystywanej uprzednio w świecach filtracyjnych. Dzięki temu powstały produkty które charakteryzują się absolutnym stopniem stopniem zatrzymywania, który dla filtracji workowej przyjęto jako stopień zatrzymywania na poziomie 98% i większym. Zaletą tego podejścia jest osiągnięcie wysokiej jakości filtracji z zachowaniem podstawowej zalety filtrów workowych polegającej na tym, że zanieczyszczenia znajdują się wewnątrz worka i w 100% są one usuwane wraz z wkładem z obudowy. Dodatkowa zaletą worków wykonanych z mikrowłókien polipropylenowych jest ich cecha polegająca na zdolności adsorpcji oleju i silikonu z roztworów farb (w tym farby kataforetycznej). W ofercie firmy ChemTech są specjalistyczne worki tzw. antyolejowe zoptymalizowane  do tego celu.

Najnowsze rozwiązania w dziedzinie filtracji workowej są skierowane na użycie wkładów filtracyjnych świecowych plisowanych, z odwróconym przepływem.  Dzięki temu osiągnięto możliwość stosowania wielokrotnie większych przepływów niż w przypadku worków konwencjonalnych przy zachowaniu absolutnego stopnia zatrzymywania na poziomie filtrów świecowych 99,98%. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie  „Filtry świecowo-workowe typu Ultipleat®” Filtry workowo-świecowe

Instalacja filtrów workowo-świecowych

Agregat filtracyjny z pompą Worki filtracyjne wykonywane na zamówienie Istnieje możliwość dostarczenia worków filtracyjnych o nietypowych rozmiarach oraz z różnymi wykończeniami.

Podstawowe cechy worków filtracyjnych oferowanych przez firmę ChemTech

  • Filtry workowe są zestandaryzowane pod kątem typowych wielkości worków filtracyjnych.

Standardowe worki filtracyjne

Wymiar/numer worka 1234
Powierzchnia – ft2/m2 2.0/0.194.4/0.410.5/0.051.0/0.09
Objętość – gal/litr 2.1/7.94.6/17.3 0.37/1.40.67/2.5
Średnica – inch/cm 7/17.87/17.84/10.24/10.2
Długość – inch/cm 16/40.6532/81.38.25/20.914/35.5

Standardowo, worki filtracyjne dostarczane są z polipropylenowym kołnierzem

  • Filtry z filcu filtracyjnego są standardowo zgrzewane. Worki szyte dostępne są na zamówienie.
  • Wszystkie worki filtracyjne przeznaczone do farby kataforetycznej nie zawierają silikonu mogącego powodować kraterowanie.
Kontakt

Napisz do nas

    Wyślij wiadomość