Geotermia

Energia geotermalna (geotermia) to wewnętrzne ciepło Ziemii, nagromadzone w skałach i wodach wypełniających szczeliny skalne. Zaliczana jest do kategorii energii odnawialnej i szacunkowo jest znacznie większa od tej pochodzącej z paliw kopalnych.

Wody geotermiczne zanieczyszczone są drobnymi cząsteczkami stałymi, w związku z tym zachodzi konieczność filtrowania ich w celu ochrony instalacji. Firma Chemtech posiada w swojej ofercie szeroki wybór filtrów do geotermii. Pierwszy cykl oczyszczania wody termalnej stanowią filtry workowe. Montowane są one przed wymiennikami ciepła. Następnie woda termalna oczyszczana jest w bateriach filtrów świecowych o wysokiej skuteczności filtracji, aby uniknąć zjawiska kolmatacji warstwy wodonośnej.  

Wody geotermalne są z reguły mocno zasolone, przez co warunki pracy elementów armatury instalacji są bardzo trudne. Nasze filtry są produkowane z materiałów odpornych na środowisko wysoko-korozyjne.

Energię geotermiczną wykorzystuje się w układach centralnego ogrzewania jako podstawowe żródło energii cieplnej. Służy ona również jako naturalne źródło ciepła w wodach termalnych. Innym zastosowaniem jest produkcja energii elektrycznej.

Konkretne rozwiązania do twojego problemu

ChemTech jest wysoce specjalistyczną firmą zajmującą się technikami separacji, filtracji procesowej cieczy i gazów oraz oczyszczania i rozdziału faz.

Poszukujemy eksporterów

ChemTech jest wysoce specjalistyczną firmą zajmującą...

Szukasz pracy?

Pracując dla firmy FilterTech stajesz się częścią...

04dystrybucja

Jesteśmy dystrybutorem
najlepszych firm

Ami2
GE WATER
FSI

Zapraszamy do kontaktu    *pole wymagane