Przemysł napojowy i wód mineralnych

Przemysł napojowy i wód mineralnych

Większość zakładów produkujących wody mineralne i napoje czerpie wodę z własnych ujęć. Woda występująca na większości obszaru Polski zawiera  nadmiar żelaza i manganu oraz różnego rodzaju zawiesiny, których należy usunąć przez rozlewem wody do butelek.

Różnorodność urządzeń stosowanych w przemyśle napojowym i wód mineralnych wynika z ich przeznaczenia, które ulega zmianie na kolejnych stopniach oczyszczania wód głębinowych. I tak oczyszczanie wody rozpoczyna się od wstępnej filtracji  mającej na celu zatrzymania cząstek ciała stałego, które mogą utrudnić produkcję – zniszczyć pompy czy zatrzeć zawory.  W kolejnym etapie uzdatniania wody usuwa się cząstki  większe od 3 mikrometrów. Zwiększenie klarowności wody uzyskuje się poprzez zastosowanie filtrów zatrzymujących cząstki o średnicach rzędu 0,5 mikrometra. Wodę pitną należy również zabezpieczyć przed wszelkiego rodzaju mikroorganizmami co można uzyskać dzięki zastosowaniu filtrów o skuteczności 0,5 mikrometra (należy jednak w takim wypadku dokonywać częstych wymian filtrów) lub filtrów świecowych z wkładami membranowymi o  skuteczności większej niż 0,5 mikrometra. Oprócz szeroko stosowanych filtrów świecowych w systemach oczyszczania wody pitnej wykorzystuj się również techniki takie jak odwrócona osmoza, wymiana jonowa czy foto-utlenianie (UV).  

Istotne znaczenie z punktu widzenia technik filtracyjnych ma również oczyszczanie i zabezpieczenie linii dwutlenku węgla wykorzystywanego w browarniach oraz do produkcji napojów gazowanych,  wód mineralnych czy alkoholi musujących.  Firma ChemTech proponuje wkłady filtracyjny w postaci świecy filtracyjnej Sulfur Guard, która zyskała akceptację i uznanie czołowych firm napojowych jako pewny niezawodny i ekonomiczny sposób zabezpieczenia gazowego CO2.

W zakładach produkcyjnych specjalizujących się produkcją wód i napojów zachodzi również konieczność stosowania filtrów sterylizujących powietrze oraz filtrów do odpylania w systemach instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Konkretne rozwiązania do twojego problemu

ChemTech jest wysoce specjalistyczną firmą zajmującą się technikami separacji, filtracji procesowej cieczy i gazów oraz oczyszczania i rozdziału faz.

Poszukujemy eksporterów

ChemTech jest wysoce specjalistyczną firmą zajmującą...

Szukasz pracy?

Pracując dla firmy FilterTech stajesz się częścią...

04dystrybucja

Jesteśmy dystrybutorem
najlepszych firm

Ami2
GE WATER
FSI

Zapraszamy do kontaktu    *pole wymagane