Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
pl en
Chemtech Polska
24.02.2024
branze

Przemysł napojowy i wód mineralnych

Przemysł napojowy i wód mineralnych

Większość zakładów produkujących wody mineralne i napoje czerpie wodę z własnych ujęć. Woda występująca na większości obszaru Polski zawiera  nadmiar żelaza i manganu oraz różnego rodzaju zawiesiny, których należy usunąć przez rozlewem wody do butelek.

Różnorodność urządzeń stosowanych w przemyśle napojowym i wód mineralnych wynika z ich przeznaczenia, które ulega zmianie na kolejnych stopniach oczyszczania wód głębinowych. I tak oczyszczanie wody rozpoczyna się od wstępnej filtracji  mającej na celu zatrzymania cząstek ciała stałego, które mogą utrudnić produkcję – zniszczyć pompy czy zatrzeć zawory.  W kolejnym etapie uzdatniania wody usuwa się cząstki  większe od 3 mikrometrów. Zwiększenie klarowności wody uzyskuje się poprzez zastosowanie filtrów zatrzymujących cząstki o średnicach rzędu 0,5 mikrometra. Wodę pitną należy również zabezpieczyć przed wszelkiego rodzaju mikroorganizmami co można uzyskać dzięki zastosowaniu filtrów o skuteczności 0,5 mikrometra (należy jednak w takim wypadku dokonywać częstych wymian filtrów) lub filtrów świecowych z wkładami membranowymi o  skuteczności większej niż 0,5 mikrometra. Oprócz szeroko stosowanych filtrów świecowych w systemach oczyszczania wody pitnej wykorzystuj się również techniki takie jak odwrócona osmoza, wymiana jonowa czy foto-utlenianie (UV).

Istotne znaczenie z punktu widzenia technik filtracyjnych ma również oczyszczanie i zabezpieczenie linii dwutlenku węgla wykorzystywanego w browarniach oraz do produkcji napojów gazowanych,  wód mineralnych czy alkoholi musujących.  Firma ChemTech proponuje wkłady filtracyjny w postaci świecy filtracyjnej Sulfur Guard, która zyskała akceptację i uznanie czołowych firm napojowych jako pewny niezawodny i ekonomiczny sposób zabezpieczenia gazowego CO2.

W zakładach produkcyjnych specjalizujących się produkcją wód i napojów zachodzi również konieczność stosowania filtrów sterylizujących powietrze oraz filtrów do odpylania w systemach instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Chemtech Polska

Firma ChemTech jest wysoce specjalistyczną firmą zajmującą się technikami separacji, filtracji procesowej, filtracji cieczy i gazów oraz oczyszczania i rozdziału faz.

Kontakt

Napisz do nas

    Wyślij wiadomość