Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
pl en

Filtry taśmowe

Filtry taśmowe służą do rozdzielania cząstek ciał stałych ze strumieni cieczy. Seria filtrów GKD dedykowana jest szczególnie  do oczyszczania cieczy chłodniczych (chłodziw) w procesach obróbki skrawaniem. Filtry tego typu znajdują również wiele innych zastosowań, głównie w procesach odwadniania w przemyśle chemicznym, w górnictwie oraz procesach uzdatniania wody.

Filtry taśmowe należą do urządzeń przemysłowych o ciągłym charakterze pracy. Zasadniczymi składowymi urządzenia są dwa zbiorniki z zawiesiną i odwodnionym osadem oraz taśma wykonana ze stali nierdzewnej, która spełnia rolę przegrody filtracyjnej oraz przenośnika taśmowego. Taśma nie ma końca oraz początku dzięki czemu proces przebiega w układzie zamkniętym.

Zaletą filtrów jest możliwość dokładnego przemywania osadu w trakcie procesu oraz wspomaganie jego przebiegu poprzez dodanie pomocy filtracyjnej lub flokulantu.

Konstrukcja filtra oraz wszelkie elementy mające kontakt z oczyszczanym strumieniem wykonane są ze stali nierdzewnej w gatunku AISI304. Praca urządzenia jest w pełni automatyczna. Filtr jest dostarczany wraz z motoreduktorem oraz panelem sterowniczym.

Materiały konstrukcyjne Stal nierdzewna AISI304
Dokładność filtracji od 40µm do 200µm
Wydajność urządzenia do 400 l/min
Powierzchnia filtracyjna do 1,5m2
Maksymalna objętość zbornika osadowego do 550 l
Kontakt

Napisz do nas

    Wyślij wiadomość