Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
pl en

Filtry wgłębne plisowane

Filtry wgłębne plisowane

Filtry wgłębne plisowane

Ze względu na konstrukcję wyróżnia się klasę filtrów włókninowych o konstrukcji plisowanej, zarówno do cieczy jak i gazów. Obejmuje ona zarówno typowe świece mikrofiltracyjne jak i filtry specjalistyczne, np. do olejów. Filtry te mogą stanowić zarówno element prefiltracji jak i być filtrem końcowym. W przypadku niektórych większych mikroorganizmów (drożdże, pleśnie) mogą stanowić zabezpieczenie mikrobiologiczne (w przypadku filtracji cieczy) a także stanowić całkowitą barierę dla wszystkich mikroorganizmów w przypadku filtracji suchych gazów (powietrza).

Wkłady plisowane wgłębne wykonane są najczęściej z polipropylenu oraz mikrowłókna szklanego (borosilicate fiber) a także z poliestru, który znajduje zastosowanie w aplikacjach wymagających podwyższonej temperatury lub zwiększonej odporności chemicznej (szczególnie organika aromatyczna). Wkłady wykonane z medium borkowo-krzemianowego (boro-krzemianowego) mogą posiadać ładunek Z+. W naszej ofercie znajdują się także nowoczesne filtry Z+ z medium filtracyjnym wykonanym z włókna boro krzemianowego z dodatkiem nanowłókien Nanoplus.

Filtry świecowe będące w naszej ofercie znajdują zastosowanie w najbardziej krytycznych procesach przemysłu farmaceutycznego, elektronicznego, chemicznego oraz przemyśle mleczarskim, browarnictwie, napojowym w tym produkcji wody mineralnej. Spełniają one wszystkie normy FDA, HIMA cGMP oraz ISO wymagane w przemyśle farmaceutycznym (posiadają tzw. walidację).

Materiał filtracyjnyZastosowanie
PolipropylenFiltracja cieczy (w tym cieczy o wysokiej lepkości) Filtracja farb i lakierów Filtracja gazów
Mikrowłóknina szklanaFiltracja gazów procesowych Filtracja sterylnego powietrza Filtracja cieczy
PoliesterFiltracja cieczy (w tym cieczy wysoko korozyjnych) Filtracja rozpuszczalników aromatycznych
Kontakt

Napisz do nas

    Wyślij wiadomość