Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
pl en

Filtry workowe

Filtry workowe powstały w wyniku wieloletnich doświadczeń w dziedzinie filtracji przemysłowej. Filtr workowy reprezentuje typ przemysłowy obudowy filtracyjnej. Przemysłowy filtr workowy do cieczy znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, poczynając od przemysłu spożywczego i napojowego, a kończąc na ciężkim przemyśle chemicznych oraz oczyszczaniu farb i lakierów.

Filtry workowe zostały tak zaprojektowane aby zapewnić optymalne warunki pracy przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów inwestycyjnych oraz eksploatacyjnych.

Filtry workowe mogą posiadać nietypowe przyłącza, zarówno przewymiarowane (dla zgrubnej filtracji i dużych przepływów) jak i zmniejszone, gdy mamy do czynienia z małym przepływem a ilość zanieczyszczeń jest duża lub zależy nam na zwiększeniu powierzchni filtracyjnej.

Materiały wykonaniastale kwasoodporne 304, 316, 316L, 316Ti, 907 stale duplex oraz super duplex tytan tworzywa sztuczne (filtry chemoodporne)
Wykończenie powierzchnizmatowienie w procesie szkiełkowania poler mechaniczny elektropoler
Rodzaje przyłączykołnierzowe, gwintowane, pod spaw doczołowy, tri-clamp, szybkozłącza DIN, złącza mleczarskie
Wyposażenie dodatkowebalon wyporowy wkład magnetyczny kosz rozporowy nogi o regulowanej wysokości docisk dla worków z obręczą stalową płaszcz grzewczy parowy, cieczowy lub elektryczny

Filtry workowe z wlotem bocznym HDB

Filtr workowy HDB posiadający wlot boczny stanowi klasyczną konstrukcję sprawdzoną w szerokiej gamie zastosowań.

Klient zamawiając filtr workowy HDB ma możliwość wyboru rodzaju oraz wielkości króćców wlotowego i wylotowego jak również usytuowania ich względem osi filtra. Różnorodność stosowanych przez nas rodzaju przyłączy umożliwia zazwyczaj montaż filtra w istniejącej instalacji bez konieczności wykonywania dodatkowych prac.

Filtry workowe HDB wytwarzamy w 4 standardowych rozmiarach. Filtry są przystosowane do pracy z workami filtracyjnymi posiadającymi wszytą obręcz stalową lub plastikowy kołnierz samodoszczelniający Polylock.

Specjalna konstrukcja filtra workowego ułatwiająca wymianę worków filtracyjnych:

Filtry workowe z wlotem górnym EXB

Filtry workowe z wlotem górnym EXBC zostały tak zaprojektowane aby zminimalizować straty produkty poprzez maksymalne zmniejszenie przestrzeni martwej filtra.

Niebagatelną zaletą filtra workowego z wlotem górnym jest to, że worek filtracyjny znajduje się na równi z powierzchnią zamknięcia, dzięki czemu obsługa filtra jest łatwiejsza, a ekspozycja osoby obsługującej filtr na kontakt z cieczą, często toksyczną, jest zminimalizowana (nie trzeba sięgać do środka obudowy aby wyjąc zużyty worek filtracyjny).

W naszej ofercie znajdują się dwa typy filtrów workowych z górnym wlotem:

1/ filtr workowy z górnym kołnierzem i zamknięciem wykonanym technologią ślusarsko-spawaną typu EXB; zaletą tego rozwiązania jest możliwość wykonania przyłączy w różnych rozmiarach, a samej obudowy w różnych gatunkach stali;

2/ filtr workowy z górnym kołnierzem i zamknięciem wykonanym w procesie odlewania z formy; filtr taki z racji mniejszego nakładu pracy jest bardziej ekonomiczny.

Filtry workowe do cieczy z materiałów specjalnych

Prowadzenie procesu filtracji niektórych cieczy okazuje się niemożliwe na powszechnie stosowanych filtrach wykonanych ze stali kwasoodpornych ze względu na brak kompatybilności chemicznej pomiędzy danymi materiałami. W sytuacji takiej oferujemy możliwość wykonania filtrów workowych z materiałów specjalnych, tak aby prowadzony proces był w pełni bezpieczny i efektywny.

Oferujemy wykonanie filtrów workowych z materiałów tj. PVDF, PTFE, tytan, polietylen, polipropylen i inne. Dodatkowo filtry workowe mogą być zabezpieczone zewnętrzną powłoką antykorozyjną.

Od lewej: (1) filtr workowy wykonany z PVDF z elementami konstrukcyjnymi ze stali kwasoodpornej; (2) filtr workowy wykonany w całości z polietylenu; (3) filtr czteroworkowy wykonany w całości z tytanu grade 2.

Filtry wieloworkowe przemysłowe

Filtry wieloworkowe znajdują zastosowanie m.in w przemyśle spożywczym, chemicznym, petrochemicznym, energetycznym, w procesach produkcji farb i lakierów oraz wielu innych aplikacjach wymagających ekonomicznej i wysokowydajnej filtracji.

Filtry wieloworkowe umożliwiają osiągnięcie kilkudziesięciokrotnie większej wydajności niż tradycyjny filtr workowy w rozmiarze # 2.

Kontakt

Napisz do nas

    Wyślij wiadomość