Różnorodność urządzeń stosowanych w przemyśle napojowym i wód mineralnych wynika z ich przeznaczenia, które ulega zmianie na kolejnych stopniach oczyszczania wód głębinowych. I tak oczyszczanie wody rozpoczyna się od wstępnej filtracji mającej na celu zatrzymania cząstek ciała stałego, które mogą utrudnić produkcję – zniszczyć pompy czy zatrzeć zawory. W kolejnym etapie uzdatniania wody usuwa się cząstki większe od 3 mikrometrów. Zwiększenie klarowności wody uzyskuje się poprzez zastosowanie filtrów zatrzymujących cząstki o średnicach rzędu 0,5 mikrometra. Wodę pitną należy również zabezpieczyć przed wszelkiego rodzaju mikroorganizmami co można uzyskać dzięki zastosowaniu filtrów o skuteczności 0,5 mikrometra (należy jednak w takim wypadku dokonywać częstych wymian filtrów) lub filtrów świecowych z wkładami membranowymi o skuteczności większej niż 0,5 mikrometra. Oprócz szeroko stosowanych filtrów świecowych w systemach oczyszczania wody pitnej wykorzystuj się również techniki takie jak odwrócona osmoza, wymiana jonowa czy foto-utlenianie (UV).
Istotne znaczenie z punktu widzenia technik filtracyjnych ma również oczyszczanie i zabezpieczenie linii dwutlenku węgla wykorzystywanego w browarniach oraz do produkcji napojów gazowanych, wód mineralnych czy alkoholi musujących. Firma ChemTech proponuje wkłady filtracyjny w postaci świecy filtracyjnej Sulfur Guard, która zyskała akceptację i uznanie czołowych firm napojowych jako pewny niezawodny i ekonomiczny sposób zabezpieczenia gazowego CO2.
W zakładach produkcyjnych specjalizujących się produkcją wód i napojów zachodzi również konieczność stosowania filtrów sterylizujących powietrze oraz filtrów do odpylania w systemach instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.
Firma ChemTech jest wysoce specjalistyczną firmą zajmującą się technikami separacji, filtracji procesowej, filtracji cieczy i gazów oraz oczyszczania i rozdziału faz.