Filtry kapsułowe stanowią alternatywę dla tradycyjnych wkładów świecowych, których stosowanie wymaga zamontowania w instalacji obudowy filtracyjnej. Kapsuły są zbudowane z plisowanego elementu filtracyjnego umieszczonego trwale w obudowie z polipropylenu. Są to jednorazowe urządzenia filtracyjne gotowe do użycia tuż po wyjęciu z opakowania. Stosowane powszechnie w laboratoriach, niewielkich instalacjach oraz mobilnych stacjach uzdatniania cieczy i gazów. Filtry wykonywane są z rozmaitych materiałów filtracyjnych, w wielu rozmiarach oraz z różnego rodzajami przyłączy. Mogą być poddawane wielokrotnej sterylizacji w autoklawie bez obawy utraty integralności. Wszystkie kapsuły są wyposażone w dwa dodatkowe gwinty Luer-Lok, które umożliwiają odpowietrzenie oraz drenaż filtra.
Kapsuły z mikrowłókniną szklaną
Medium filtracyjne wytwarzane jest z czystego szkła borokrzemianowego. Kapsuły dostępne są w szerokiej gamie efektywności oraz dla różnych wielkości przepływu. Mikrowłóknina szkła borokrzemianowego zapewnia szeroki zakres kompatybilności chemicznej i termicznej niezbędny w wielu zastosowaniach przemysłowych.
Zakres zastosowań:
- filtracja agresywnych rozpuszczalników
- zabezpieczenia zbiorników procesowych, w tym fermentatorów oraz bioreaktorów
- filtracja sprężonego powietrza
- filtracja gazów procesowych
- produkcja wód i napojów
- filtracja cieczy o podwyższonej lepkości
- filtracja cieczy zanieczyszczonej lipidami oraz koloidami
Kapsuły z membraną PTFE
Zastosowana w filtrach membrana jest wykonana z najwyższej klasy politetrafluoroetylenu (PTFE) o bardzo dużej porowatości. Membrana PTFE występuje w dwóch wersjach: jako membrana hydrofilowa oraz membrana hydrofobowa. Naturalnie hydrofobowa membrana doskonale sprawdza się w aplikacjach wymagających zastosowania sterylnego sprężonego powietrza oraz jako zabezpieczenie zbiorników procesowych przez zanieczyszczeniami z zewnątrz. Filtry z membraną hydrofilową doskonale sprawdzają się w przypadku filtracji agresywnych cieczy tj. kwasy, zasady oraz wszelkiego rodzaju rozpuszczalniki.
Zakres zastosowań filtrów kapsułowych z membraną hydrofobową:
- filtracja sterylna sprężonego powietrza
- filtracja gazów procesowych
- filtracja sterylna CO2
- zabezpieczanie zbiorników procesowych
- zabezpieczanie pomp próżniowych przed wodnymi aerozolami oraz olejem
- usuwanie bakterii i wirusów, sterylizacja gazów
- osuszanie gazów
Zakres zastosowań filtrów kapsułowych z membraną hydrofilową:
- filtracja agresywnych roztworów
- filtracja nadtlenku wodoru
- filtracja kwasów, rozpuszczalników, odczynników trawiących
- filtracja polimerów
Kapsuły z membraną PES
Medium filtracyjnym filtrów kapsułowych jest polieterosulfonowa membrana o doskonałych zdolnościach zatrzymywania mikroorganizmów (filtr 0,2um). Jej struktura zapewnia niskie opory przepływu oraz wysoką pojemność na zanieczyszczenia. Cechą charakterystyczną membrany PES jest niska adsorpcja struktur białkowych, wysoka odporność na degradację hydrolityczną oraz bardzo szeroka kompatybilność chemiczna.
Zakres zastosowań:
- produkcja wód i napojów
- przemysł farmaceutyczny oraz medyczny
- hodowle tkankowe i komórkowe
- filtracja wody demi
- filtracja wody procesowej
Napisz do nas