Filtry taśmowe

Filtry taśmowe służą do rozdzielania cząstek ciał stałych ze strumieni cieczy. Seria filtrów GKD dedykowana jest szczególnie  do oczyszczania cieczy chłodniczych (chłodziw) w procesach obróbki skrawaniem. Filtry tego typu znajdują również wiele innych zastosowań, głównie w procesach odwadniania w przemyśle chemicznym, w górnictwie oraz procesach uzdatniania wody.

Filtry taśmowe należą do urządzeń przemysłowych o ciągłym charakterze pracy. Zasadniczymi składowymi urządzenia są dwa zbiorniki z zawiesiną i odwodnionym osadem oraz taśma wykonana ze stali nierdzewnej, która spełnia rolę przegrody filtracyjnej oraz przenośnika taśmowego. Taśma nie ma końca oraz początku dzięki czemu proces przebiega w układzie zamkniętym.

Zaletą filtrów jest możliwość dokładnego przemywania osadu w trakcie procesu oraz wspomaganie jego przebiegu poprzez dodanie pomocy filtracyjnej lub flokulantu.

Konstrukcja filtra oraz wszelkie elementy mające kontakt z oczyszczanym strumieniem wykonane są ze stali nierdzewnej w gatunku AISI304. Praca urządzenia jest w pełni automatyczna. Filtr jest dostarczany wraz z motoreduktorem oraz panelem sterowniczym.

Schemat działania filtra taśmowego

 

 

 

 

Podstawowe parametry urządzenia

Materiały konstrukcyjne  Stal nierdzewna AISI304 
Dokładność filtracji  od 40µm do 200µm 
Wydajność urządzenia  do 400 l/min 
Powierzchnia filtracyjna  do 1,5m
Maksymalna objętość zbornika osadowego  do 550 l 

   

Jesteśmy dystrybutorem firm