Filtry wgłębne rurowe

Filtry membranowe plisowane

Filtry sznurkowe

Filtry świecowo - workowe

Filtry wgłębne plisowane

Ze względu na konstrukcję wyróżnia się klasę filtrów włókninowych o konstrukcji plisowanej, zarówno do cieczy jak i gazów. Obejmuje ona zarówno typowe świece mikrofiltracyjne jak i filtry specjalistyczne, np. do olejów. Filtry te mogą stanowić zarówno element prefiltracji jak i być filtrem końcowym. W przypadku niektórych większych mikroorganizmów (drożdże, pleśnie) mogą stanowić zabezpieczenie mikrobiologiczne (w przypadku filtracji cieczy) a także stanowić całkowitą barierę dla wszystkich mikroorganizmów w przypadku filtracji suchych gazów (powietrza).

 

Wkłady plisowane wgłębne wykonane są najczęściej z polipropylenu oraz mikrowłókna szklanego (borosilicate fiber) a także z poliestru, który znajduje zastosowanie w aplikacjach wymagających podwyższonej temperatury lub zwiększonej odporności chemicznej (szczególnie organika aromatyczna). Wkłady wykonane z medium borkowo-krzemianowego (boro-krzemianowego) mogą posiadać ładunek Z+. W naszej ofercie znajdują się także nowoczesne filtry Z+ z medium filtracyjnym wykonanym z włókna boro krzemianowego z dodatkiem nanowłókien Nanoplus.

 

Filtry świecowe będące w naszej ofercie znajdują zastosowanie w najbardziej krytycznych procesach przemysłu farmaceutycznego, elektronicznego, chemicznego oraz przemyśle mleczarskim, browarnictwie, napojowym w tym produkcji wody mineralnej. Spełniają one wszystkie normy FDA, HIMA cGMP oraz ISO wymagane w przemyśle farmaceutycznym (posiadają tzw. walidację).

 

 

Materiał filtracyjny Zastosowanie
Polipropylen Filtracja cieczy (w tym cieczy o wysokiej lepkości) Filtracja farb i lakierów Filtracja gazów
Mikrowłóknina szklana Filtracja gazów procesowych Filtracja sterylnego powietrza Filtracja cieczy
Poliester Filtracja cieczy (w tym cieczy wysoko korozyjnych) Filtracja rozpuszczalników aromatycznych
Jesteśmy dystrybutorem firm