Description
logo filtertech
strona główna     mapa strony     napisz do nas
Strona Główna Branże Technologie i produkty Dział Projektowy Artykuły B&R Kontakt
Ciśnieniowe filtry płytowe
Demistery Elementy filtracyjne oraz filtry ze spiekanych proszków HDPE
Filtroseparator
Filtry Cintropur Filtry do drukarek przemysłowych
Filtry do maszyn (hydrauliczne oraz powietrza)
Filtry dyskowe
Filtry i zawory oddechowe Filtry koalescencyjne
Filtry metalowe regenerowalne
Filtry powietrza Filtry samoczyszczące Filtry siatkowe
Filtry świecowe Filtry świecowo-workowe typu Ultipleat®
Filtry taśmowe
Filtry węglowe
Filtry workowe Generator azotu
Kapsuły filtracyjne
Nawilżanie powietrza
Obudowy filtracyjne Oczyszczanie CO2 dla przemysłu napojowego
Oczyszczanie ścieków
Osuszacze powietrza Prasa filtracyjna
Sączki membranowe
Separator magnetyczny / Filtr magnetyczny
Sita szczelinowe
Stacje odwróconej osmozy oraz nanofiltracji
Stacje zmiękczania wody
Sterylizacja cieczy i gazów metodą filtracji
Swirl Tubes - cyklony przelotowe
Worki filtracyjne
Współpraca Zamienniki
Ciśnieniowe filtry płytowe Demistery Elementy filtracyjne oraz filtry ze spiekanych proszków HDPE Filtroseparator Filtry Cintropur Filtry do drukarek przemysłowych Filtry do maszyn (hydrauliczne oraz powietrza) Filtry dyskowe Filtry i zawory oddechowe Filtry koalescencyjne Filtry metalowe regenerowalne Filtry powietrza Filtry samoczyszczące Filtry siatkowe Filtry świecowe Filtry świecowo-workowe typu Ultipleat® Filtry taśmowe Filtry węglowe Filtry workowe Generator azotu Kapsuły filtracyjne Nawilżanie powietrza Obudowy filtracyjne Oczyszczanie CO2 dla przemysłu napojowego Oczyszczanie ścieków Osuszacze powietrza Prasa filtracyjna Sączki membranowe Separator magnetyczny / Filtr magnetyczny Sita szczelinowe Stacje odwróconej osmozy oraz nanofiltracji Stacje zmiękczania wody Sterylizacja cieczy i gazów metodą filtracji Swirl Tubes - cyklony przelotowe Worki filtracyjne Współpraca Zamienniki

Technologie i produkty

Filtry i zawory oddechowe

 Filltr oddechowy

Zawór oddechowy

Filtr adsorpcyjny i absorber

Filtr oddechowy do wody demi

 

 

Filtry i zawory oddechowe (sterylizujące)

Szereg procesów technologicznych w przemyśle farmaceutycznym, biotechnologicznym, spożywczym, elektronicznym oraz pokrewnych wymaga stosowania zbiorników z wodą ,  innymi cieczami procesowymi lub produktami, które powinny być oddzielone od otaczającego środowiska barierą mikrobiologiczną (lub mechaniczną).

Posiadamy niezbędną wiedzę i najwyższej klasy produkty do zabezpieczenia mikrobiologicznego zbiorników procesowych. Oferujemy zarówno statyczne filtry oddechowe jak również tzw. dynamiczne filtry oddechowe z wytworzeniem sterylnej poduszki.

Posiadamy unikalny program komputerowy do obliczania niezbędnej wielkości filtra oddechowego, co jest niezmiernie istotne w przypadku zbiorników sterylizowanych parą lub poddawanych tzw. CIP w podwyższonej temperaturze.

Podstawowym materiałem konstrukcyjnym filtrów i zaworów oddechowych jest stal AISI 316L, natomiast w przypadku mniej wymagających aplikacji może to być stal AISI 304.  Części wewnętrzne obudowy są elektropolerowane w standardzie Ra<0,8 lubRa<0,4.

Posiadamy również w ofercie rozwiązania służące zabezpieczeniu zbiornika przed próżnią (podciśnieniem) czyli tzw. zassaniem. Są to rozwiązania zarówno w postaci zaworu podciśnieniowego o precyzyjnym, regulowanym podciśnieniu otwarcia jak i w formie elektronicznego presostatu piezoelektrycznego, sprzężonego z zaworem automatycznym.

Uzupełnieniem oferty są urządzenia do testowania integralności filtrów na zasadzie testu wodnego (water intrusion test), testu dyfuzyjnego oraz aerozolowego.

Układ filtracji na czwórniku.

1. Zawór motylkowy

2. Filtr oddechowy

3. Zawór nadmiarowy

4. Zawór oddechowy

5. Czwórnik

 

zawór oddechowy

Filtr oddechowy i zawór oddechowy zamontowane na zbiorniku.

Instalacja z filtrem węglowym i zaworami oddechowymi produkcji ChemTech

zawór oddechowy filtr węglowy reduktor ciśnienia filtr adsorpcyjny

obudowa filtra z zaworem nadciśnieniowym i przerywaczem płomienia oraz zawór podciśnieniowy z reduktorem

Instalacja została zaprojektowana dla zakładu produkującego ciecz o bardzo intensywnym, drażniącym zapachu. Poziom cieczy w zbiorniku zmienia się w trakcie procesu – jest napełniany i opróżniany. Podczas napełniania gaz znad cieczy musi zostać odprowadzony na zewnątrz zbiornika, aby go nie rozsadziło. Powoduje to uwolnienie nieprzyjemnego drażniącego zapachu. Dodatkowo nad cieczą dla bezpieczeństwa utrzymywana jest atmosfera beztlenowa. Podczas opróżniania zbiornika, doprowadzany jest azot z rurociągu. Dostępne były dwa wolne króćce.

Projekt zakładał zainstalowanie na jednym z nich zaworu oddechowego otwierającego się przy nadciśnieniu oraz filtra węglowego pochłaniającego drażliwy zapach z wydostającego się gazu. Równolegle na tym samym króćcu zamontowana została płytka bezpieczeństwa ulegająca zniszczeniu w momencie wystąpienia ciśnienia na filtrze równym 500 mbar oraz przerywacz płomienia, który jest dodatkowym zabezpieczeniem w razie pojawienia się wybuchu. Do drugiego króćca doprowadzony został przez reduktor ciśnienia azot pod ciśnieniem 50 mbar i równolegle do niego zainstalowany został  zawór oddechowy podciśnieniowy, który otwiera się w przypadku pojawienia się w zbiorniku minimalnego podciśnienia.

Ogólna zasada działania – w sytuacji w której zbiornik nie jest opróżniany ani napełniany, panuje w nim nadciśnienie 50mbar zapewniane przez azot z reduktora ciśnienia. Gdy zbiornik jest napełniany, ciśnienie zaczyna wzrastać i przy konkretnej wartości nadciśnienia otwiera się zawór nadciśnieniowy oddechowy. Gaz wydostaje się z układu przechodząc przez filtry, więc uzyskujemy obojętny sensorycznie gaz. Gdy zbiornik jest opróżniany, ciśnienie w zbiorniku ulega obniżeniu, a jego wyrównanie następuje dzięki doprowadzeniu azotu przez reduktor ciśnienia. W przypadku gdyby azotu zabrakło, nadciśnienie w zbiorniku spadnie do 0 i w efekcie otworzy się zawór podciśnieniowy, który uratuje zbiornik przed zagnieceniem.

reduktor, zawór nadciśnieniowy, zawór oddechowy

reduktor i zawór podcisnieniowy, z kapsułą i bez

[Głosów:9    Średnia:4.2/5]
Jesteśmy dystrybutorem firm

#   #    #

         #          #          #
Adres rejestracyjny firmy: Siedziba: Kontakt:
ul. Drewniana 9 m.8 ,
00-345 Warszawa
ul. Kolejowa 16 Tel: +48 22 751 38 82
NIP: 526-100-02-14 05-092 Łomianki Fax: +48 22 751 38 81
REGON: 010697855

 

Google Facebook
2003-2009 ˆ ChemTech FilterTech | projekt: x4 studio wykonanie: G&T HOUSE
zamknij  
Keywords
Aby wysłać do nas wiadomość wypełnij poniższy formularz.

Wszystkie pola muszą być wypełnione.
Imię, nazwisko, firma
Twój adres e-mail
Wiadomość
#