Filtry ceramiczne

Filtry dyskowe

Obszar zastosowań filtrów dyskowych rozciąga się poprzez przemysł browarniczy, przemysł spożywczy, produkcji win, soków, napojów i wody przemysłowej aż po zastosowania farmaceutyczne i kosmetyczne.

filtry dyskowe Oferujemy kompletne układy filtracyjne jak również same wkłady typu lenticular (soczewkowe) do istniejących instalacji.

Filtr dyskowy w zależności od wybranego rodzaju wkładu może służyć zarówno jako filtr wstępny, jak również jako filtr klasy sterylizującej.

Dyskowa budowa wkładów filtracyjnych umożliwia uzyskanie  dużej powierzchni filtracyjnej przy zachowaniu niewielkich gabarytów filtra oraz  niedużych spadkach ciśnienia.

Najczęściej stosowanym materiałem, z którego wykonuje się dyski są impregnowane włókna celulozowe  ziemią okrzemkową, węglem lub PVPP (jako pomocniczym materiałem filtracyjnym). Wkłady charakteryzują się wysoką wytrzymałością w stanie mokrym oraz szeroką kompatybilnością chemiczną.

Wkłady do filtrów dyskowych przystosowane są do wielokrotnej sterylizacji parą wodną oraz sanityzacji wodą i środkami chemicznymi.

Dostępne media filtracyjne    

Włókno celulozowe impregnowane ziemią okrzemkową

Włókno celulozowe impregnowane węglem aktywowanym

Włókno celulozowe impregnowane PVPP

Klasy filtracji     Wstępna Klarująca Sterylizująca
Zakres pH 4-10

 

 

Tabela podstawowych wymiarów

  Seria 300 Seria 400

Liczba dysków

Średnica zewnętrzna

Średnica wewnętrzna

Wysokość

Powierzchnia filtracyjna

16

300 mm

50 mm

275 mm

1,8 m2

16

400 mm

50 mm

275 mm

3,6 m2

 

Filtry ceramiczne

Posiadamy w swojej ofercie również ceramiczne wkłady typu dyskowego. Wkład filtracyjny filtrów dyskowych określanych również filtrami lenticular tworzą specjalnie ukształtowane cienkie dyski umieszczone w centralnej części korpusu.

filtry ceramiczne, filtry dyskoweFiltr taki częściowo działa jak hydrocyklon gdyż oczyszczana ciecz wprowadzana jest w ruch wirowy. Większe cząstki tj. piasek osadzane są na skutek ruchu wirowego dysków na obudowie filtra dzięki czemu wydłuża się czas pomiędzy kolejnymi okresami mycia filtra oraz długość jego żywotności.

Materiał, z którego wytwarza się dyski jest wysoce porowaty. Permeat penetruje w głąb  dysku, gdzie jest zbierany i odprowadzany specjalnymi przelewami do wewnętrznej części wału, na którym osadzone są dyski i stamtąd odprowadzany króćcem wylotowym z obudowy filtra.

Filtry dyskowe można bezpiecznie myć przy użyciu gorącej wody oraz środków chemicznych.

 

Jesteśmy dystrybutorem firm