Nawilżanie powietrza

Nawilżanie powietrza

Nawilżanie powietrza – panel nawilżający

panel nawilżający;

Panele nawilżające są wykorzystywane w urządzeniach uzdatniających powietrze w celu zwiększenia wilgotności  oraz odświeżenia. Na ich powierzchni następuje proces odparowania przebiegający przy niskim spadku ciśnienia oraz niewysokich kosztach operacyjnych. Firma ChemTech produkuje dwa różne rodzaje paneli nawilżających, które znajdują szerokie zastosowanie przy uzdatnianiu powietrza zarówno w domowych i  przemysłowych instalacjach a także są używane w procesach adiabatycznego chłodzenia. Oferowane przez firmę ChemTech panele nawilżające są jednymi z najwydajniejszych paneli dostępnych na rynku, zarówno z punktu widzenia wydajności wymiany masy jak i parametrów mechanicznych.

Panel nawilżający (45° x 45°)

Panel nawilżający składa się z kilku pofalowanych, celulozowych płyt, które są nasiąknięte żywicą i innymi środkami wspomagającymi. Środki chemiczne nadają panelowi mocną, mechaniczną wytrzymałość, co czyni panel niezależnym. Poza tym jest odporny na promienie UV, zawiera biocydy i które spowalniają wytwarzanie się pleśni, co zwiększa wytrzymałość i żywotność panelu.  

Zasada działania:

Proces zachodzący w panelu nawilżającym jest bardzo prosty i w pełni naturalny. Woda jest dostarczana pompą do części górnej panelu i stamtąd jest dystrybuowana po całym panelu, co powoduje jego równomierne nawilżenie. Powietrze, które następnie przechodzi przez panel jest ochłodzone i nawilżone.  

Zastosowanie:

Panel nawilżający stosuje się najczęściej, gdzie potrzeba jak największej wydajności chłodzenia i nawilżania powietrza, nie powodując zbytniej różnicy ciśnień. Głównymi systemami, gdzie użyte są nasze panele są:

  • Nawilżanie powietrza
  • Adiabatyczne ochładzanie powietrza
  • Radiatory wyparne

Najważniejsze zalety:

  • Wysoka wydajność
  • Niski spadek ciśnienia powietrza
  • Niezależność
  • Niskie koszty utrzymania
  • Szybka i łatwa instalacja dzięki podziałowi na moduły
  • Długa żywotność
  • Odporność na promieniowanie UV

Standardowe rozmiary paneli: 

wysokość  1000   1500   2000
   długość   600    600    600
  głębokość   100    150    200

Panele nawilżające mogą być dostarczone w standardowych opakowaniach lub wykonane na wymiar zgodnie z potrzebami klienta.    

Konkretne rozwiązania do twojego problemu

ChemTech jest wysoce specjalistyczną firmą zajmującą się technikami separacji, filtracji procesowej cieczy i gazów oraz oczyszczania i rozdziału faz.

Zapraszamy do kontaktu